Η Μακάμπι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, με την ομάδα του Λαού να παίρνει τη νίκη κόντρα στην Χίμκι εκτός έδρας με 77-69.

Η ομάδα από το Ισραήλ έδειξε να αντιδρά μετά την ήττα της από την Εφές και πέρασε από μια πολύ δύσκολη έδρα, με την Μακάμπι να είναι από μια δύσκολη έδρα που λίγες ομάδες θα καταφέρουν κάτι παρόμοιο.

Ο Τζάκσον με 19 ήταν ο κορυφαίος για τους νικητές, ενώ από την άλλη ο Σβεντ με 21 ήταν ο κορυφαίος σκόρερ για τους Ρώσους..

Η Μακάμπι ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι μέσα στην Μόσχα και πήραν τα ηνία, με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 19-28.

Η Χίμκι προσπάθησε να επιστέψει και μείωσε, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 39-42.

Η Μακάμπι πήρε και πάλι τα ηνία του αγώνα και ανέβασε το προβάδισμα της, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 55-62.

Στο τέλος τίποτα δεν άλλαξε με την Μακάμπι να αντέχει την αντεπίθεση της Μακάμπι και να παίρνει έτσι τη νίκη με 69-77.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-28, 39-42, 55-62, 69-77