Συνέχεια στις καλές της εμφανίσεις κάνει η Κιέβο αφού πέτυχε νίκη με 2-1 τελικό σκορ μέσα στην έδρα της επί της SPAL.

Χωρίς πολύ ενδιαφέρον ξεκίνησε το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, με χαμηλούς ρυθμούς και τους φιλοξενούμενους να εμφανίζονται λίγο καλύτεροι. Οι «νεοφώτιστοι» άνοιξαν το σκορ όταν η τύχη τους…χαμογέλασε καθώς στο 17’ ο Σεζάρ σημείωσε αυτογκόλ κι έτσι γράφτηκε το 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυναμικά στον αγώνα, ανέβασαν τους ρυθμούς και πίεσαν. Έτσι στο 66’ ήρθε και η ισοφάριση με το 1-1 από τέρμα που πέτυχε ο Ινγκλέσε. Ο ίδιος πρωταγωνίστησε ξανά σε λιγότερο από είκοσι λεπτά όταν στο 82′ πέτυχε νέο γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 μέσα στην έδρα της.