Η Λυών είχε μια κακή στιγμή στον προηγούμενο αγώνα με τη Λιλ όμως επέστρεψε στα θετικά και γνώριμα γι’ αυτήν αποτελέσματα αφού πήρε το “διπλό” από την Καέν με 2-1 τελικό σκορ.

Το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα δεν είχε καλό ρυθμό και οι φάσεις ήταν λιγοστές σε γενικές γραμμές. Η φιλοξενούμενη Λυών είχε σαφώς το πάνω “χέρι” και ήταν ανώτερη. Από νωρίς μπόρεσε και πήρε σημαντικό προβάδισμα και συνέχισε το έργο της… χαλαρή. Στο 10′ ο Κορνέτ σκόραρε μετά από ασίστ του Ντεπάι για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ντιάζ φρόντισε να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο τη διαφορά κάνοντας το 0-2 πάλι από ασίστ του Ντεπάι. Το ματς από τα μισά περίπου του χρόνου για το δεύτερο μέρος και μετά, απέκτησε άλλη εικόνα αφού τώρα οι γηπεδούχοι έψαχναν απεγνωσμένα για ένα γκολ. Έτσι κατάφεραν να μειώσουν στο 90′ με τέρμα που πέτυχε ο Σαντίνι για το τελικό 1-2.