Χαποέλ Μπερ Σεβά – Βικτόρια Πλζεν 0-2 (Χέιντα 29′, Χοράβα 83′)

Η Πλζεν εκμεταλλεύτηκε την γκέλα της Στεάουα Βουκουρεστίου και με 0-2 κόντρα στην Μπερ Σεβά βγήκε πρώτη και πήρε το εισιτήριο για τους “32” του Γιουρόπα Λιγκ. Στο 29′ ο Χέιντα άνοιξε το σκορ για τους Τσέχους, οι οποίοι μόλις στο 3′ είχαν και δοκάρι με τον Κρμέντσικ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έψαξαν το γκολ για να κλειδώσουν το τρίποντο και αυτό ήρθε στο 83′ με τον Χοράβα. Μάλιστα ο ίδιος πάικτης στις καθυστερήσεις είχε την ευκαιρία να κάνει τρία τα γκολ της ομάδας του και δύο τα προσωπικά, όμως το σουτ σταμάτησε στο δοκάρι.

Στεάουα Βουκ. – Λουγκάνο 1-2 (60′ Γκνόχερε – Νταπρέλα 3′, Βέτσει 32′)

Η Στεάουα Βουκουρεστίου έχασε την ευκαιρία να πάρει την πρωτιά που θα την ευνοούσε στην αυριανή κλήρωση, χάνοντας από την Λουγκάνο στην έδρα της με 1-2. Οι Ρουμάνοι δεν ήταν καλοί σήμερακαι αυτό ευθύνεται και στο ότι είχαν περάσει από την προηγούμενη αγωνιστική. Οι Ελβετοί άργησαν να κάνουν μια τόσο καλή εμφάνιση, όμως αποκλείστηκαν με το κεφάλι ψηλά. Το σκορ άνοιξε ο Νταπρέλα στο 3′ κάνοντας το 0-1, ενώ ο Βέτσει στο 32′ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του. Στην επανάληψη η Στεάουα μείωσε με τον Γκνόχερε στο 60′, όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και το 1-2 ήταν και το τελικό σκορ.