Άρσεναλ – Μπάτε Μπόρισοφ 6-0 (11′ Ντεμπισί, 37′ Γουόλκοτ, 43′ Γουίλσιρ, 51′ Αυτ. Πολιάκοφ, 64′ Ζιρού Πεν., 74′ Ελνενί)

Η Άρσεναλ χρησιμοποίησε τα δευτεροτρίτα της στο αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι κόντρα στην Μπάτε Μπόρισοφ και με μεγάλη όρεξη για ποδόσφαιρο διέλυσε με 6-0 τους Λευκορώσους, οι οποίοι ήταν φαντάσματα στο γήπεδο.

Τον χορό των γκολ για τους κανονιέρηδες άνοιξε ο Ντεμπισί με διαγώνιο δυνατό σουτ στο 11′. Το 2-0 ήρθε από τον Θίο Γουόλκοτ στο 37′, ενώ πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Γουίλσιρ με ωραία ενέργεια και σουτ στο «Γ» έγραψε το 3-0. Στην επανάληψη ήρθε το 4-0 από αυτογκόλ του  Πολιάκοφ στο 51′ πριν ο Ζιρού στο 64′ με πέναλτι κάνει το 5-0. Το τελικό 6-0 ήρθε με ωραίο πλασέ του Ελνένι στο 74′.

Ερυθρός Αστέρας – Κολωνία 1-0 (22′ Σρνιτς)

Στο άλλο ματς του ομίλου κρινόταν η 2η θέση της πρόκρισης και ο Ερυθρός Αστέρας ήταν αυτός που τελικά χαμογέλασε νικώντας με 1-0 στο Βελιγράδι. Για το εισιτήριο των Σέρβων στους «32» υπαίτιος είναι ο Σρνιτς, ο οποίος στο 22′ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Η Κολωνία προσπάθησε να ισοφαρίσει είχε 2-3 καλές φάσεις, όμως η άμυνα του Αστέρα ήταν τόσο καλά στημένη που δεν κατάφεραν τελικά να σπάσουν οι Ισπανοί.