Οι δύο τους ήθελαν τη νίκη για να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα όμως καμία δεν τα κατάφερε αφού η Σαμπντόρια μεν προηγήθηκε αλλά η Κάλιαρι βρήκε τον τρόπο να την ισοφαρίσει και να κλείσει το ματς με 2-2 τελικό σκορ.

Το πρώτο μέρος δεν είχε και πολύ υψηλούς ρυθμούς τους φιλοξενούμενους να παρουσιάζονται πιο μαχητικοί. Ο Κουαλιαρέλα πρωταγωνίστησε για την ομάδα της Σαμπντόρια αφού μέσα σε λιγότερο από δέκα λεπτά σκόραρε δύο φορές. Στο 11′ ο Ραμίρεζ μοίρασε πολύ ωραία στον συμπαίκτη του για το 0-1 της αναμέτρησης ενώ ο ίδιος βρήκε πολύ ωραία τον πρώτο στο 19′ για να γραφτεί το 0-2.

Στην επανάληψη όμως τα πράγματα ήρθαν κυριολεκτικά… τούμπα αφού ο Φαριας στο 56′ μείωσε για την Κάλιαρι πετυχαίνοντας το 1-2 και πολύ σύντομα στο 60′, ο Παβολέτι πέτυχε πολύ ωραίο γκολ για την ισοφάριση και το 2-2 που έμεινε μέχρι τέλους.