Η Χάντερσφιλντ είχε πολύ καιρό να σημειώσει θετικό αποτέλεσμα αλλά τελικά τα κατάφερε απέναντι στην Μπράιτον, την οποία και νίκησε με 2-0 τελικό σκορ.

Από την αρχή της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι είχαν πάρει τα “ηνία” του αγώνα και μπόρεσαν να είναι καλύτεροι απέναντι στην Μπράιτον. Μέσα στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα και να κρατήσουν ως το τέλος του παιχνιδιού την εστία του ανέπαφη. Στο 12′ ο Μουνιέ σκόραρε για το 1-0 μετά από πολύ ωραία ασίστ του Σίντλερ. Ακολούθως και πριν ολοκληρωθεί το 45λεπτο, ο Μουνιέ “χτύπησε” ξανά και έκανε το 2-0 για την ομάδα του με ασίστ που μοίρασε όμορφα ο Ζάνκα. Το σκορ διατηρήθηκε μέχρι τέλους με την Μπράιτον να μην μπορεί να αντιδράσει σε αυτό το αποτέλεσμα.