Τις τελευταίες αγωνιστικές μετά τις ήττες από την Στρασμπούρ και την Μπάγερν, η Παρί έψαχνε ηρεμία και θα τη βρει, έστω για λίγες ημέρες, μετά τη νίκη της με 3-1 επί της Λιλ.

Η νίκη δεν ήρθε εύκολα για τους Παριζιάνους, που είχαν την απουσία του τιμωρημένου Νεϊμάρ. Ο Ντι Μαρία άνοιξε το σκορ στο 28’ με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Μπαπέ. Στο  ξεκίνημα της επανάληψης τα πάντα τελείωσαν, όταν ο Παστόρε έκανε το 2-0 στο 49’, ύστερα από λάθος στην άμυνα των αντιπάλων και ωραία ομαδική προσπάθεια των Βεράτι και Ντι Μαρία. Το ματς κυλούσε με τους γηπεδούχους να μην ανεβάζουν ταχύτητα. Στο 86′ δε ο Ελ Γκάζι άγχωσε τους γηπεδούχους μειώνοντας σε 2-1. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην επίθεση και με τον κίπερ Μενιόν προωθημένο, ο Μπεπέ έφυγε στην αντεπίθεση, απέδειξε πόσο γρήγορος είναι και έκανε το τελικό 3-1 στο 3’ των καθυστερήσεων.