Η Ναντ προηγήθηκε αλλά η Νις έβαλε τα δυνατά της και μπόρεσε να “γυρίσει” το παιχνίδι και επικράτησε με 2-1 τελικό σκορ.

Για την αρχή του αγώνα η Νις μπήκε πιο δυναμικά αλλά στη συνέχεια η Ναντ ανέβηκε πιο ψηλά και πίεσε σημαντικά. Στο 12′ ο Μπαμου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και το 1-0, με τους ρυθμούς στη συνέχεια να πέφτουν. Πριν όμως την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ήρθε στο 42′ ο Πλια που σκόραρε μετά από ωραία ενέργεια για την ισοφάριση και το 1-1.

Όμως το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στην επανάληψη με την Νις να έχει τη μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας και τον Μπαλοτέλι να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στο 75′ για το τελικό 1-2 που παρέμεινε παρά την αντεπίθεση που έκανε στη συνέχεια η Ναντ.