Η Ρεάλ πέρασε ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στην Χίμκι εκτός έδρας, φτάνοντας στη νίκη με 95-78.

Η Ρεάλ από την αρχή έδειξε πως δεν έχει καμία διάθεση να αφήσει περιθώρια στην Χίμκι. Έτσι η Βασίλισσα, έχοντας ανεβασμένες στροφές, έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο υπέρ της 17-26.

Οι Μαδριλένιοι πάτησαν ακόμα περισσότερο το… γκάζι στην δεύτερη περίοδο, με την Χίμκι να μην μπορεί να αντιδράσει σε κανένα σημείο. Η Ρεάλ έπαιξε καταπληκτική άμυνα και με τους περιφερειακούς της να κάνουν ζημιά, ανέβασε ακομα περισσότερο την υπέρ της διαφορά με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 31-51.

Η Χίμκι ανέβασε την απόδοσή της με την αρχή της επανάληψης, όμως η Ρεάλ δεν είχε κανένα πρόβλημα να κρατήσει την διαφορά σε μεγάλα επίπεδα. Έτσι το δεκάλεπτο τελείωσε με τους φιλοξενούμενους στο +18, 49-67.

Η τελευταία περίοδος ήταν μια τυπική διαδικασία με τα πάντα να έχουν κριθεί. Έτσι η Ρεάλ έφυγε νικήτρια από την Μόσχα, φτάνοντας στη νίκη με το επιβλητικό 78-95 κόντρα στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-26, 31-51, 49-67, 78-95