Μετά από τα 5 γκολ που δέχτηκε η Μπεσίκτας στον πρώτο αγώνα με την Μπάγερν, αναμετρήθηκε ξανά αλλά και πάλι δεν είχε καμία… τύχη αφού ηττήθηκε με 3-1 ενώ μάλιστα το ένα γκολ το πέτυχε η… ίδια.

Από νωρίς διαφαινόταν πως το ματς θα είχε αρκετό ενδιαφέρον με τον Βιδάλ στο 2’ να έχει την πρώτη καλή φάση με κεφαλιά. Η Μπάγερν έκανε πολύ ωραίο παιχνίδι και πίεσε αρκετά από νωρίς έχοντας κιόλας το αποτέλεσμα που ήθελε. Στο 18’ ο Τιάνγκο με προβολή από την σέντρα του Μίλερ άνοιξε το σκορ για το 0-1. Η Μπεσίκτας που μέχρι ώρας φαινόταν να έχει έναν πιο… παθητικό ρόλο, φάνηκε να «αντιδράει» στο τέρμα που δέχτηκε και προς το τέλος του ημιχρόνου είχε και την πρώτη της καλή φάση.

Η επανάληψη όμως έκρυβε όλη τη… δράση και τις εκπλήξεις. Με το που ακούστηκε το σφύριγμα της έναρξης η Μπάγερν έκανε το 0-2 στο 46′ με λίγη.. βοήθεια ο Γκιονούλ με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του έπειτα από σέντρα του Ραφίνια. Η Μπεσίκτας όμως δεν πτοήθηκε και αργότερα κατάφερε να μειώσει. Στρο 59′ από λάθος του Αλάμπα και παρά το σκληρό μαρκάρισμα του Βιδάλ, ο Λοβ βρήκε δίχτυα για το 1-2. Οι γηπεδούχοι αναθάρρησαν κάπου εκεί και πρέσαραν περισσότερο, χάνοντας όμως ευκαιρίες για ισοφάριση. Αντίθετα η Μπάγερν στο 84′ πήρε ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα με τέρμα που πέτυχε ο Βάγκνερ για το 1-3.