Η ομάδα του Χουάν Φεράντο επικράτησε με 4-1 της Παναχαϊκής στο γήπεδο της Λαμίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και έληξε χωρίς σκορ.

Όλα τα γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στο δεύτερο μέρος Συγκεκριμένα, οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, με 2 γκολ του  Ηλιόπουλου, στο 52′ και στο 60′. Το τρίτο γκολ του Βόλου πέτυχε ο Φράγκος στο 65ο λεπτό.

Στο σημείο εκείνο η Παναχαϊκή μείωσε στο 77ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελευθεριάδη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πίσπας με προβολή στο 78ο λεπτό.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Πέντα, Ρούσσος, Γκαλίτσιος, Ν’ Γκουέμ, Μάντζης, Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος, Κοτο, Ουνγιαλίδης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης, Ντάσιος, Σταμόπουλους, Κοτσώνης, Παταπής, Παπατόλιος, Λουμπαρδέας, Κηνυγόπουλος, Κόλ, Ελευθεριάδης, Μπαστακός