Αγριεμένη ήταν η Μπάγερν Μονάχου σε αυτή την 6η αγωνιστική της Euroleague, αφού διέλυσε με 116-70 την Νταρουσάφακα που αντιστάθηκε μόλις για ένα δεκάλεπτο (το πρώτο) στο παιχνίδι. Έφτασαν τις 3 νίκες οι Γερμανοί, παρέμεινε στη   1 νίκη η Τούρκικη ομάδα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν σχετικά ισορροπημένο, με την Μπάγερν να έχει πάντα μια μικρή διαφορά και τον Μπούκερ να κάνει ότι θέλει εντός και εκτός ρακέτας. Η Νταρουσάφακα πάλευε με τους Έβανς και Έρικ, αλλά δεν μπόρεσε να κλείσει με προβάδισμα την περίοδο, με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα τεσσάρων (21-17).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως, όλα άλλαξαν! Η Μπάγερν μπήκε με 10-0 και έκανε το 31-17, με τους Κόπονεν και Ντέντοβιτς να τραβούν… το κουπί. Στη συνέχεια οι Τούρκοι κατέρρευσαν, οι Γερμανοί συνέχισαν να εκτελούν και έβαλαν 33(!) μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου για το 54-35.

Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξε η εικόνα του παιχνιδιού, οι παίκτες του Ράντονιτς έκαναν ότι ήθελαν, που μάλιστα, ανέβασαν κι άλλο την διαφορά, πετυχαίνοντας άλλους 33 πόντους, σε μια Νταρουσάφακα που απλώς παρακολουθούσε τον επιθετικό πλουραλισμό της Μπάγερν, με το σκορ να κλείνει στο στο +37 (87-50).

Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους Ντέντοβιτς, Λο, Μπαρτέλ, Κόπονεν, Μπούκερ να κάνουν… πάρτι και να διαλύουν την ανύμπορη να αντιδράσει Νταρουσάφακα. Το 116-70 τελικό αποδεικνύει την τεράστια διαφορά των δύο ομάδων στο σημερινό παιχνίδι!

ΥΓ. Τρομερά ήταν τα ποσοστά της Μπάγερν πίσω από τα 6,75μ. με 19/27 σουτ!