Σημαντική νίκη που την βγάζει από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού πέτυχε η Λεγανές επί της Ουέσκα (1-0).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και στο 18ο λεπτό απείλησαν την εστία της Ουέσκα. Συγκεκριμένα, ο Σίλβα σούταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει μόλις άουτ. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε 11 λεπτά αργότερα, με το σουτ του Φερρέιρο να ανακόπτεται από την άμυνα της Λεγανές, πάνω στη γραμμή.

Με την έναρξη του δευτέρου οι γηπεδούχοι έφτασαν μία ανάσα από το γκολ, αλλά το πολύ καλό τελείωμα του Σίλβα απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας της Ουέσκα. Λίγα λεπτά αργότερα η Λεγανές απείλησε, αλλά το σουτ του Όσκαρ σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι και έτσι το σκορ παρέμεινε 0-0.

Ο γόρδιος δεσμός λύθηκε στο 73′ για τους γηπεδούχος, με ωραίο τελείωμα του Νεσίρι μέσα από την περιοχή ύστερα από πανέμορφη σέντρα του Σίλβα.