Σε ένα τρελό ματς, η Χετάφε νίκησε 2-1 τη Βιγιαρεάλ εκτός έδρας και την κράτησε κάτω από την επικίνδυνη ζώνη. Μοιραίος ο Εκαμπί στις καθυστερήσεις.

Απίθανο ματς στο Cerámica με πρωταγωνιστή τον Ανχελ, μοιραίο τον Εκαμπί και τη Βιγιαρεάλ σε πολύ δύσκολη θέση. Η Χετάφε πήρε σπουδαίο διπλό (2-1) στο 89′ και βρέθηκε στην 6η θέση, ενώ η γηπεδούχος παρέμεινε κάτω από την επικίνδυνη ζώνη. Ο Μολίνα στο 52′ άνοιξε το σκορ για τη Χετάφε, ωστόσο το αυτογκόλ του Καμπρέρα στο 75΄ έφερε το ματς στα ίσα. Η Βιγιαρεάλ πάλεψε για την ανατροπή, αλλά ο Ανχελ στο 89′ έδωσε μεγάλη νίκη στους φιλοξενούμενους. Ο Εκαμπί σημάδεψε το δοκάρι στο 91′, ένα λεπτό αργότερα κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Νιγηριανός έστειλε τη μπάλα άουτ!