Η Χέρτα Βερολίνου έχασε αρκετές ευκαιρίες και δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του τελευταίου Αννόβερο μέσα στην έδρα της απόψε μένοντας στο 0-0.

Το Αννόβερο έχασε την πρώτη ευκαιρία στο ματς στο 8ο λεπτό, με τον Χέντρικ να μην μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά ενώ βρισκόταν μόνος του σε άδεια εστία. Ένα λεπτό αργότερα ο Γκρούχιτς έπιασε ένα πανέμορφο σουτ, με την μπάλα να ανακόπτεται από την άμυνα του Αννόβερο.

Στο 22ο λεπτό του αγώνα ο Γκρούχιτς ήταν μόνος του αλλά η κεφαλιά του δεν ήταν καλή και έτσι η Χέρτα έχασε την ευκαιρία. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0 και την Χέρτα να έχει το 64% της κατοχής.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους το Αννόβερο με τον Φλόρεντ δεν κατάφερε να σκοράρει από ευνοϊκή θέση στο 51ο λεπτό. Πέντε λεπτά αργότερα ο Ντούντα βρέθηκε μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

Η Χέρτα έχασε άλλες δύο ευκαιρίες και δεν κατάφερε να… γλιτώσει την γκέλα.