Την τελευταία αγωνιστική θα παίξουν την παραμονή τους στη Super League ΟΦΗ και ο Αστέρας Τρίπολης, αφού στο σημερινό μεταξύ τους παιχνίδι αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1).

Οι Αρκάδες ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, είχαν περισσότερες ευκαιρίες για να σκοράρουν, απάντησαν στο 59ο λεπτό το γκολ που δέχθηκαν από το 17’.

Οι Κρητικοί από την πλευρά τους, μπορεί να ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς στο σκορ από πέναλτι αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Στο 21’ είχαν το δοκάρι με τον Γιακουμάκη, τέσσερα λεπτά αργότερα, την ευκαιρία με τον Φερέϊρα και μετά το τίποτα. Οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να κυκλοφορήσουν τη μπάλα, ούτε να απειλήσουν για ένα δεύτερο γκολ.

Έτσι θα τα παίξουν όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική. Ο ΟΦΗ φιλοξενείται από τον Ατρόμητο και θέλει μόνο νίκη αλλιώς θα βρεθεί στην καλύτερη στα μπαράζ, ενώ ο Αστέρας φιλοξενεί τον αδιάφορο Πανιώνιο και με δική του νίκη εξασφαλίζει την σωτηρία του.