Με ένα απίθανο γκολ του Μπενζεμά η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε το απόγευμα στην Ισπανία επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο με τελικό σκορ 3-0.

Η “βασίλισσα” έπαιζε σε… ρηχά νερά σήμερα και ευτυχώς ο Μπενζεμά βρέθηκε στο κατάλληλο μέρος την κατάλληλη ώρα. Και μάλιστα όχι μία αλλά δύο φορές. Αρχικά στο 47′ όποτε και άνοιξε το σκορ και εν συνεχεία στο 76′ όταν και “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του. Μάλλον όμως δεν του έφτανε αυτό κι έτσι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε την μπάλα από τον Μπέιλ και είπε να ρίξει και ένα… τρίτο.

Με αυτή τη νίκη κερδίζει λίγο από το χαμένο έδαφος ώστε να πλησιάσει στο μείον 4 την Αθλέτικο Μαδρίτης. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη, μένουν ισόβαθμοι με την Αλαβές στην 7η θέση της κατάταξης.