Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν συνάντησε καμία αντίσταση από την Λιντς, την οποία και «διέλυσε» με 4-0, σε φιλικό προετοιμασίας στην Αυστραλία.

Οι παίκτες του Σόλσκιερ έδειξαν από τα πρώτα λεπτά την ανωτερότητά τους και ανέλαβαν τα ηνία από πολύ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο. Οι Γκρίνγουντ και Ράσφορντ βρήκαν δίχτυα στο 7′ και στο 27′ αντίστοιχα, με το σκορ να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Το σύνολο του Μπιέλιτσα δεν κατάφερε να αντιδράσει και να βάλει δύσκολα στους «κόκκινους διάβολους» σε κανένα σημείο του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος ο Νορβηγός τεχνικός μπορεί αν έκανε πάρα πολλές αλλαγές, όμως αυτό δεν φάνηκε να επηρεάζει την χημεία και την καλή εμφάνιση. Αρχικά ο Τζόουνς στο 51′ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Περέιρα έκανε το 3-0 και στο 69′ ο Μαρσιάλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το τελικό 4-0.