Ή του ύψους ή του βάθους η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ξεκίνησε ιδανικά με μια τεσσάρα όμως από την έδρα της Γουλβς έφυγε ισόπαλη με 1-1.

Η Γουλβς δεν έδειχνε ικανή να αντέξει στην πίεση. Αλλά αυτό μόνο για ένα ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα ισοφάρισε και αφού ο Πογκμπά έχασε την ευκαιρία με πέναλτι που του δόθηκε, κέρδισε βαθμούς και εντυπώσεις. Γκολ από τους Μαρσιάλ και Νέβες.

Tο ματς δεν είχε πολλά να δείξει στα πρώτα του λεπτά με την πρώτη καλή φάση να έρχεται στο 27′, από την οποία ο Μαρσιάλ πήρε μια εξαιρετική πάσα και σκόραρε για το 0-1. Εκτός από αυτό το ματς εξελίχθηκε μέχρι το ημίχρονο σε… αδιάφορο.

Η Γουλβς, όμως, δε θα τα παρατούσε και, ειδικά στην αρχή της επανάληψης πήρε την μπάλα στα πόδια της, με την «οβίδα» του Νέβες στο 55′ να ισοφαρίζει το ματς, σε ένα γκολ που επιβεβαιώθηκε και από το VAR.

Όλα έμοιαζαν να αλλάζουν πάλι ένα δεκάλεπτο αργότερα, όταν ο Πογκμπά πήρε πέναλτι, αλλά ο ίδιος στο 68′ είδε τον Πατρίσιο να αποκρούει και να κρατά το 1-1.