Η Ανδόρα έπαιξε δυνατά για 30′, όμως ένα επί μέρους 26-15 της Γκραν Κανάρια στην τέταρτη περίοδο έφερε το ματς τούμπα (80-67) και χάρισε τη δεύτερη νίκη στην ομάδα των Γιάννη Μπουρούση και Φώτη Κατσικάρη.

Η αναμέτρηση της Γκραν Κανάρια με την Ανδόρα ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα. Όταν όμως, οι παίκτες του Φώτη Κατσικάρη πάτησαν… γκάζι τα πράγματα έγιναν πιο απλά στην αναμέτρηση.

Ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την ομάδα από τα Κανάρια Νησιά ώστε να φτάσει στη νίκη και να ανέβει στην βαθμολογία της ACB, με το πέρα 4 αγωνιστικών.

Ο Μπέκα Μπουρτζανάτζε με 20 πόντους και 6 ριμπάουντ ήταν ο πρωταγωνιστής των νικητών, με τον Ματ Κοστέλο να προσθέτει 14 πόντους και 7 ριμπάουντ. Από την Ανδόρα ο Σένγκλιν ξεχώρισε με 14 πόντους.

Ο Γιάννης Μπουρούσης έμεινε στο παρκέ για 18’55” και μέτρησε 7 πόντους (1/7 σουτ, 5/5 βολές), 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 λάθη.