Χωρίς να δυσκολευτεί, η Βαλένθια επικράτησε εντός έδρας της Μπάγερν Μονάχου με 82-56, λίγο πριν τα ματς των Βαυαρών με Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.

Κορυφαίος για τους Ισπανούς, ο Μαρίνκοβιτς (19 πόντοι).

Από την άλλη, διασώθηκε ο Λούτσιτς (14 πόντοι).

Η ισπανική ομάδα από το πρώτο δεκάλεπτο είχε τον έλεγχο του αγώνα, ενώ στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε στο +10 (39-29), με την Μπάγερν να έχει επιθετικό πρόβλημα. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Γερμανοί προσπάθησαν να μειώσουν και να επιστρέψουν στην διεκδίκηση της νίκης, αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να καταφέρει κάτι σπουδαίο. Με την έναρξη της τέταρτης περιόδου η Βαλένθια με «όπλο» την άμυνα της, κράτησε τους Βαυαρούς μακριά από το καλάθι της. Μπροστά… έβαζε όσα χρειάστηκε για να πάρει μία εύκολη νίκη κάνοντας ένα 23-9 στο τέταρτο δεκάλεπτο και επικρατώντας με 82-56. Κορυφαίοι από την Βαλένθια ο Μαρίνκοβιτς με 19 πόντους και ο Μοτούμ με 14, ενώ από την Μπάγερν ο Λούτσιτς είχε 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 39-29, 59-47, 82-56