Φιλικό ξεμούδιασμα και άνετη νίκη με 6-1 επί του ΠΟΑ πήρε ο ΟΦΗ σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Ο Γιώργος Σίμος είχε την ευκαιρία να δει σχεδόν όλους του παίκτες του σε δράση, με τους Γουόλι, Περδίκη και Σόουζα να αποτελούν τους μοναδικούς που αγωνίστηκαν σε όλη τη διάρκεια.

Το σκορ άνοιξε ο Σόουζα στο 17′, ενώ ο Μάνος διπλασίασε τα τέρματα δύο λεπτά αργότερα. Ο ΠΟΑ μείωσε στο 23′ με τον Σαμουηλίδη, με το 2-1 να αποτελεί το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Σόουζα «χτύπησε» ξανά στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, ενώ το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε με τέρματα των Βαζ, Νοικοκυράκη και Φιγκειρέδο.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Γουόλι, Γιαννούλης, Περδίκης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Σουρνάκης, Ναμπί, Νέιρα, Σόουζα, Ντίνας, Μάνος

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νάστος, Βαζ, Σακόρ, Στάικος, Κοροβέσης, Μπολάκης, Νοικοκυράκης, Φιγκεϊρέδο

ΠΟΑ (M. Σκύβαλος): Ρουμπάκης, Μαρκουλάκης, Βολονάκης, Πετράκης, Σαμουηλίδης, Ρωμανάκης, Νίκολλι, Κερμενίδης, Καϊμακαμούδης, Πλουσής, Ξυλούρης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Γκογκόσης, Γιαλυτάκης, Βορριάς, Τζουανάκης