Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, Άρης και ΠΑΟΚ έκαναν ότι περνούσε από το χέρι τους για να πάρουν την νίκη και το ιστορικό πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, με τις «κιτρινόμαυρες» να καταφέρουν τελικά να φύγουν με το διπλό (3-2) από την έδρα του ΠΑΟΚ, για την 7η αγωνιστική της Volley League Γυναικών.

Τα πρώτα τρία από τα τέσσερα σετ, κρίθηκαν δείγμα στην ελάχιστη διαφορά, δείγμα της ποιότητας των δύο ομάδων οι οποίες δεν άφηναν η μια την άλλη να κάνει το βήμα παραπάνω προς την νίκη, οδηγώντας το ματς στο τάι μπρέικ.

Εκεί, το σύνολο του Γιάννη Τσαϊρέλη αποδείχθηκε ανώτερο και με πιο καθαρό μυαλό από τις γηπεδούχους, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τα λάθη των αντιπάλων τους, κατακτώντας αρκετά εύκολο το τελευταίο και καθοριστικό σετ με 15-9.

Πλέον μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ΠΑΟΚ και Άρης ισοβαθμούν στην 7η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς.

Τα σετ: 23-25, 25-21, 26-28, 25-23, 9-15