Η Παναχαϊκή πανηγύρισε το δεύτερο διπλό στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε στη Θεσσαλονίκη του Απόλλωνα Πόντου με 3-0 σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Επιστροφή στις νίκες για την Παναχαϊκή που πανηγύρισε την δεύτερη της νίκη μακριά από την Πάτρα. Στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι παίκτες του Σπύρου Μπαξεβάνου ήταν αυτοί, οι οποίοι είχαν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο στο 16΄ και στο 40΄ ο Απόλλων έφτασε κοντά στο γκολ ο Σούλης όμως είπε όχι στους Χασομέρη και Πορτουλίδη αντίστοιχα.

Αυτό το οποίο δεν κατάφεραν οι Πόντιοι στις δύο αυτές φάσεις, το πέτυχαν οι Αχαιοί στο 44΄, με τον Μαυριά να κάνει το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Παναχαϊκή ανέβασε στροφές και κατάφερε με τον Σιατραβάνη στο 54΄ και τον Μαυριά, που πέτυχε το δεύτερο του προσωπικό γκολ στο 63΄, να κάνει το 0-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.