Ο Απόλλωνας Λάρισας προηγήθηκε στα Χανιά από το 4’, όμως ο Πλατανιάς όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά πήρε και τη νίκη χάρη σε γκολ του Λουκίνα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

Επεισοδιακό ήταν το μοναδικό σημερινό παιχνίδι για την Super League 2, που έγινε στα Περιβόλια, ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Απόλλωνα Λάρισας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κι έληξε με 2-1.

Με τους γηπεδούχους να επιστρέφουν έτσι στις επιτυχίες και την φιλοξενούμενη ομάδα να γνωρίζει την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες, ενώ πλέον οι δύο ομάδες απέχουν ένα βαθμό…

Ο Απόλλωνας Λάρισας προηγήθηκε με… γκολ από τα αποδυτήρια, χάρη στην προσπάθεια του Σιφναίου μόλις στο 4’, για να έρθει η ισοφάριση από πλευράς Πλατανιά στην επανάληψη και δη στο 64ο λεπτό, από τον Ουές.

Κι ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, ήρθε ο Λουκίνας με προσπάθεια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για να σκοράρει για λογαριασμό των Χανιωτών, κάνοντας το 2-1 και αφήνοντας… ξερούς τους Λαρισαίους!