Με τον Άντονι Χίκι να παίρνει τη Λάρισα στις πλάτες του στην τέταρτη περίοδο (26π.), οι γηπεδούχοι νίκησαν με 95-85 τον ΠΑΟΚ, ο οποίος  παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού…

Η Λάρισα μπήκε με εντυπωσιακό τρόπο στο ματς και προηγήθηκε με 19-8 χάρη στον Χίκι. Ο ΠΑΟΚ πάλεψε να ρίξει τη διαφορά, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να κάνει το 25-15 στο 10” με τον Τσόχλα.

Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν και πάλι, με τον Ρας να γράφει το 39-25 στο 14΄. Με τις βολές του Μπεστ η ομάδα του Χαραλαμπίδη έκανε το 48-40, 2 λεπτά πριν το ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 40-34 στο 20′ με τον Νόουλς. Η Λάρισα είχε 6/12 τρίποντα στο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα στο σκορ με τις βολές του Νόουλς που διαμόρφωσαν το 60-62, αλλά ο Παναντωνίου απάντησε για το 63-62. Με τρίποντο του Μπράουν έγινε το 66-70 στο 29′.

Ο Χίκι σκόραρε για το 82-77 στο 34′. Με 5 σερί πόντους, ο Γκάρετ έκανε το 88-81 για την Λάρισα, 2:30 για το τέλος. Ο Γκάρετ έγραψε το 92-83, 1:20 για τη λήξη. Ο Χίκι έκανε το 94-83 στα 45 δευτερόλεπτα και κλείδωσε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-15, 48-42, 69-70, 95-85