Έντονο άρωμα από Αργεντινή είχε η νίκη της Τότεναμ με 2-1 επί της Μίντλεσμπρο, με τους Λο Σέλσο και Λαμέλα να χαρίζουν την πρόκριση στην επόμενη φάση του FA Cup στην ομάδα τους.

Μόλις στο 2′ ο Λο Σέλσο εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μεχίας για να τον πλασάρει και να κάνει το 1-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Λαμέλα αξιοποίησε νέο λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με όμορφο τελείωμα έγραψε το 2-0. Η ομάδα του Μουρίνιο είχε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμά της, που όμως δεν τις αξιοποίησε όπως θα έπρεπε.

Στην επανάληψη οι Λονδρέζοι έριξαν τον ρυθμό και επαναπαύτηκαν στο σκορ πρόκρισης που είχαν, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη. Αρχικά ισοφάρισαν στο 83′ με τον Σάβιλ και στην συνέχεια πίεσαν για την ισοφάριση, που όμως δεν ήρθε ποτέ.