Η ΤΣΣΚΑ τα βρήκε μπαστούνια κόντρα στην μαχητική Νίζνι, ωστόσο η ποιότητά έκανε την εμφάνιση της στα κρίσιμα σημειά και την οδήγησε στην επικράτηση (93-84). Θετικός ο Κώστας Κουφός.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη τα βρήκε… σκούρα για ένα ημίχρονο (50-53 το σκορ στην ανάπαυλα), ωστόσο ένα «δυνατό» τρίτο δεκάλεπτο (25-15 το επιμέρους) ήταν αρκετό για να φέρει την 12η νίκη σε 16 αγώνες στη VTB League.

Η ΤΣΣΚΑ στηρίχθηκε στους Νικίτα Κουρμπάνοφ (15 πόντοι), Γιόχαν Βοίγκτμαν (15 πόντοι, 9 ριμπάουντ), Μάικ Τζέιμς (13 πόντοι, 9 ασίστ) και Κάιλ Χάινς (12 πόντοι, 8 ριμπάουντ), ενώ θετικός ήταν ο Κώστας Κουφός με 7 πόντους και 4 ριμπάουντ σε 13:04″ συμμετοχής.

Για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη δεν αγωνίστηκε ο Χάουαρντ Σαντ Ρος, καθώς ο Κουβανός γκαρντ/φόργουορντ τραυματίστηκε στην προπόνηση της ομάδας του.