Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (13/2) η κλήρωση των πλέι οφ και των πλέι άουτ για τον 8ο όμιλο της Γ΄Εθνικής. Στις 23 Φεβρουαρίου η σέντρα των μίνι πρωταθλημάτων, 29 Φεβρουαρίου και 3 Μαϊου η ολοκλήρωση τους.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του μίνι πρωταθλήματος των πλέι οφ και των πλέι άουτ έμαθαν την Πέμπτη (13/2) οι ομάδες, οι οποίες συμμετέχουν στο 8ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή.

Τα πλέι οφ τα οποία θα διαρκέσουν έξι αγωνιστικές, θα αρχίσουν την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 29 του μήνα.

Όσον αφορά τα πλέι άουτ, αυτά θα διαρκέσουν δέκα αγωνιστικές. Θα ξεκινήσουν επίσης στις 23 Φεβρουαρίου και θα ολοκληρωθούν στις 3 Μαϊου, ενώ στις 19 Απριλίου θα υπάρξει διακοπή λόγω της γιορτής του Πάσχα.

Αναλυτικά οι ημερομηνίες:

Πλέι οφ

1η αγωνιστική
Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (15:00)

Γιούχτας – Πανακρωτηριακός

Επισκοπή – Ηρόδοτος

2η αγωνιστική
Σάββατο 29 Φεβρουαρίου (15:00)

Ηρόδοτος – Γιούχτας

Πανακρωτηριακός – Επισκοπή

3η αγωνιστική
Κυριακή 8 Μαρτίου (15:00)

Γιούχτας – Επισκοπή

Ηρόδοτος – Πανακρωτηριακός

4η αγωνιστική
Κυριακή 15 Μαρτίου (15:00)

Ηρόδοτος – Επισκοπή

Πανακρωτηριακός – Γιούχτας

5η αγωνιστική
Κυριακή 22 Μαρτίου (15:00)

Γιούχτας – Ηρόδοτος

Επισκοπή – Πανακρωτηριακός

6η αγωνιστική
Κυριακή 29 Μαρτίου (15:00)

Επισκοπή – Γιούχτας

Πανακρωτηριακός – Ηρόδοτος

Πλέι άουτ

1η αγωνιστική
Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (15:00)

Πόρος – Άγιος Νικόλαος

Ρεθυμνιακός – Ατσαλένιος

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

2η αγωνιστική
Σάββατο 29 Φεβρουαρίου (15:00)

Ατσαλένιος – Πόρος

Άγιος Νικόλαος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

3η αγωνιστική
Κυριακή 8 Μαρτίου (15:00)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος

Πόρος – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

4η αγωνιστική
Κυριακή 15 Μαρτίου (15:00)

Ατσαλένιος – Άγιος Νικόλαος

Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Πόρος

5η αγωνιστική
Κυριακή 22 Μαρτίου (15:00)

Άγιος Νικόλαος – Ρεθυμνιακός

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πόρος

Ρεπό: Ατσαλένιος

6η αγωνιστική
Κυριακή 29 Μαρτίου (15:00)

Άγιος Νικόλαος – Πόρος

Ατσαλένιος – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

7η αγωνιστική
Κυριακή 5 Απριλίου (16:00)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άγιος Νικόλαος

Πόρος – Ατσαλένιος

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

8η αγωνιστική
Κυριακή 12 Απριλίου (16:00)

Ατσαλένιος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεθυμνιακός – Πόρος

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

9η αγωνιστική
Κυριακή 26 Απριλίου (17:00)

Άγιος Νικόλαος – Ατσαλένιος

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: Πόρος

10η αγωνιστική
Κυριακή 3 Μαΐου (17:00)

Πόρος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεθυμνιακός – Άγιος Νικόλαος

Ρεπό: Ατσαλένιος