Τα… χρειάστηκαν οι Μπακς τα ξημερώματα απέναντι στους Γουίζαρντς, τους οποίους νίκησαν στην παράταση με 137-134 μέσα στην Γουάσινγκτον. Double-double και αποβολή ο Αντετοκούνμπο.

Στα… σημεία κατάφεραν να κερδίσουν τα ξημερώματα στο NBA οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν με 137-134 στην παράταση των Γουίζαρντς στην Γουάσινγκτον.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αντιμετώπισε πρόβλημα με τα φάουλ στο μεγαλύτερο μέρος της διάρκειας του αγώνα και αποβλήθηκε ενάμιση λεπτό να μένει για το τέλος της 4ης περιόδου.

Ο Έλληνας σούπερ-σταρ αγωνίστηκε μόλις 25 λεπτά, πετυχαίνοντας 22 πόντους (με 8/12 δίποντα, 6/8 βολές), μαζεύοντας 14 ριμπάουντ, μοιράζοντας 2 ασίστ, έχοντας 1 κόψιμο και 8 λάθη, σε μία μέτρια βραδιά για τα δικά του δεδομένα.

Εκπληκτικός για τα «ελάφια» ήταν ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε 40 πόντους, ενώ ο Έρικ Μπλέντσο προσθέτει άλλους 23 πόντους και 10 ασίστ και ο Τζορτζ Χιλ είχε 14 πόντους.

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ ήταν συγκλονιστικός για τους Γουίζαρντς, αφού κατάφερε να πετύχει με 55 πόντους (δεύτερη σερί 50αρα και δεύτερη σερί ήττα), με τον Σαμπάζ Νέιπιερ να προσθέτει 27 πόντους και τον Ις Σμιθ 13 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-30, 47-57, 82-95, 123-123, 127-134