Πριν από επτά χρόνια ακριβώς, διεξήχθη μία από τις ομορφότερες στιγμές σε αγώνα ποδοσφαίρου και τα πάντα να ανατρέπονται μέσα σε 20 δευτερόλεπτα!

Το μεγαλείο του ποδοσφαίρου σε λίγα δευτερόλεπτα! Το απόλυτο κοντράστ συναισθημάτων!

Σαν σήμερα πριν από επτά χρόνια ακριβώς, η Γουότφορντ αντιμετώπιζε στον δεύτερο ημιτελικό των πλέι οφ την Λέστερ. Με το σκορ στο 2-1 υπέρ των γηπεδούχων και με συνολικό σκορ 2-2, η Λέστερ είχε κερδίσει πέναλτι και την ευκαιρία να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να μην οδηγηθεί το ματς στην παράταση.

Ο Νοκαέρ νικήθηκε από την άσπρη βούλα από τον Αλμούνια, η Γουότφορντ έβγαλε μια απίθανη αντεπίθεση και μέσα σε είκοσι δευτερόλεπτα οι παίκτες της βρέθηκαν στην αντίπαλη περιοχή, με τον Τρόι Ντιν να σκοράρει μετά το… σπάσιμο του Χογκ για το τελικό 3-1.

Ένα γκολ που έδωσε την πρόκριση στις «σφήκες» στον τελικό ανόδου (σσ. ηττήθηκαν με 1-0 από την Κρίσταλ Πάλας) και που έβαλε… φωτιά στο γήπεδο, με τον Ντιν να πηδάει στην κερκίδα για να πανηγυρίσει και τους οπαδούς να «μπουκάρουν» στον αγωνιστικό χώρο!