Η Εθνική μας ομάδα δεν τα κατάφερε κόντρα στην Ουγγαρία και υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 2-1. Ένα πραγματικό πάρτι έστησαν οι Ισπανοί κόντρα στους Κροάτες, τους οποίους διέλυσαν με 6-0, ενώ το Βέλγιο πέρασε άνετα από την έδρα της Ισλανδίας με 3-0.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (11/9):
(21:45) Ουγγαρία-Ελλάδα 2-1
(21:45) Ισπανία-Κροατία 6-0
(21:45) Ισλανδία-Βέλγιο 0-3
(21:45) Βοσνία Ερζεγοβίνη-Αυστρία 1-0
(21:45) Φινλανδία-Εσθονία 1-0
(21:45) Μολδαβία-Λευκορωσία 0-0
(21:45) Σαν Μαρίνο-Λουξεμβούργο 0-3
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Γκρουπ Δυναμικότητας Α:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΓΑΛΛΙΑ | 2 | 4 |
ΓΕΡΜΑΝΙΑ | 1 | 1 |
ΟΛΛΑΝΔΙΑ | 1 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΕΛΒΕΤΙΑ | 1 | 3 |
ΒΕΛΓΙΟ | 1 | 3 |
ΙΣΛΑΝΔΙΑ | 2 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ | 1 | 3 |
ΠΟΛΩΝΙΑ | 1 | 1 |
ΙΤΑΛΙΑ | 2 | 1 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΙΣΠΑΝΙΑ | 2 | 6 |
ΑΓΓΛΙΑ | 1 | 0 |
ΚΡΟΑΤΙΑ | 1 | 0 |
Γκρουπ Δυναμικότητας Β:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΟΥΚΡΑΝΙΑ | 2 | 6 |
ΤΣΕΧΙΑ | 1 | 0 |
ΣΛΟΒΑΚΙΑ | 1 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΡΩΣΙΑ | 1 | 3 |
ΤΟΥΡΚΙΑ | 2 | 3 |
ΣΟΥΗΔΙΑ | 1 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΒΟΣΝΙΑ | 2 | 6 |
Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ | 1 | 0 |
ΑΥΣΤΡΙΑ | 1 | 0 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΔΑΝΙΑ | 1 | 3 |
ΟΥΑΛΙΑ | 2 | 3 |
ΙΡΛΑΝΔΙΑ | 1 | 0 |
Γκρουπ Δυναμικότητας Γ:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΣΚΩΤΙΑ | 1 | 3 |
ΑΛΒΑΝΙΑ | 2 | 3 |
ΙΣΡΑΗΛ | 1 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ | 1 | 6 |
ΟΥΓΓΑΡΙΑ | 1 | 3 |
ΕΛΛΑΔΑ | 1 | 3 |
ΕΣΘΟΝΙΑ | 1 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ | 2 | 6 |
ΝΟΡΒΗΓΙΑ | 2 | 3 |
ΚΥΠΡΟΣ | 2 | 3 |
ΣΛΟΒΕΝΙΑ | 2 | 0 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ | 2 | 4 |
ΣΕΡΒΙΑ | 2 | 2 |
ΡΟΥΜΑΝΙΑ | 2 | 2 |
ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ | 2 | 0 |
Γκρουπ Δυναμικότητας Δ:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΓΕΩΡΓΙΑ | 2 | 6 |
ΑΝΔΟΡΑ | 2 | 2 |
ΛΕΤΟΝΙΑ | 2 | 1 |
ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ | 2 | 1 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ | 2 | 6 |
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ | 2 | 4 |
ΜΟΛΔΑΒΙΑ | 2 | 1 |
ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ | 2 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΚΟΣΟΒΟ | 2 | 4 |
ΝΗΣΟΙ ΦΕΡΟΕΣ | 2 | 4 |
ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ | 2 | 2 |
ΜΑΛΤΑ | 2 | 1 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΠΓΔΜ | 2 | 6 |
ΑΡΜΕΝΙΑ | 2 | 3 |
ΛΙΧΝΕΣΤΑΪΝ | 2 | 3 |
ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ | 2 | 0 |