Ο Διομήδης ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη τη σεζόν επί του Δούκα, με σκορ 29-22.

Ο Διομήδης πήρε με το ξεκίνημα τα ηνία του αγώνα. Η ομάδα του Χρήστου Μπούνα ισοφάρισε σε 15-15 στο 33ο λεπτό αλλά η ομάδα του Άργους με επιμέρους 6-1 καθάρισε το ματς.

Για την ομάδα του Γιώργου Χαλκίδη δέκα γκολ σημείωσε ο Χόγκας.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 22-29

Πεντάλεπτα: 2-4, 3-6, 6-8, 7-12, 10-13, 12-14 (ημχ.), 15-15, 15-18, 17-22, 19-24, 21-26, 22-29.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Μπούνας): Παπαδάκης, Αναστασίου 2, Κουτσόπουλος, Αποστολίδης 2, Γερουλάνος 3, Ασλής, Πάνου 1, Καρακεχαγιάς 6, Ντούνης 1, Κωνσταντόπουλος, Ζαρίκος, Τζανιδάκης, Κουρουτζίδης, Κολλύρης, Μπαλάσκας 2, Στεφανίτσης 5.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χαλκίδης): Τζίμπουλας, Μαρκατάτος 1, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 4, Στανοΐλοβιτς, Κραβτσένκο 2, Παπαντωνόπουλος, Στάνκοβιτς 4, Χόγκας 10, Μπόσκος 4, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Ρούμπος-Λίνος, Αναγνωστόπουλος 1, Μούγιτς 2.

Διαιτητές: Κινατζίδης- Φωτακίδης, Δίλεπτα: 5-5 Πέναλτι: 1/3 – 1/3

Πέρασε από την Κέρκυρα η Δράμα

Δύο υπερπολύτιμους βαθμούς πήρε η Δράμα που επικράτησε με 22-19 του Φαίακα Κέρκυρας στην πρεμιέρα του δεύτερου ομίλου.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο 9-10 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι Δραμινοί πάτησαν γκάζι και έφτασαν στη νίκη.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΔΡΑΜΑ 19-22

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-6, 7-8, 9-10,9-10 (ημχ), 10-14, 12-14, 13-16,14-18, 16-20, 19-22.

Φαίακας (Ριγανάς): Δούγιας 3,Γιαννακόπουλος, Ντόσεν 3, Λε Πεγιέ 1, Κόντης 1, Βλαχόπουλος, Τσαμουρίδης, Ελευθεριάδης 2, Χερουβείμ, Δελλής 3, Τρσπσέφσκι 2, Γεωργαλής, Χάλαρης 3, Όντσεφ 1, Νάστος.

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου Ελ. , Μπέτζιος, Δέσπος 1, Καφαντάρης, Χαϊτίδης 3, Θωμίδης 2, Παπάζογλου Θ. 2, Κοβογλανίδης 1, Σίνα 2, Τουνγκελίδης 3, Κουρτίδης, Παγωνίδης, Βάκκας, Φραγκούλης, Παπαδόπουλος 7, Πολύδωρος 1.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-8. Πέναλτι: 2/3 – 5/6