Η ΑΕΚ επικράτησε του Άρη Νίκαιας με 39-20 για την έβδομη αγωνιστική της Handball Premier.

Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη για την Ένωση, που έχει κάνει το ρεπό της κι έχει μία ισοπαλία κόντρα στον Ολυμπιακό/όμιλο Ξυνή. Όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια δεν αντιμετώπισε προβλήματα στο ματς καθαρίζοντας σχετικά άνετα.

Η ΑΕΚ μπήκε με το πόδι στο γκάζι και προηγήθηκε με δέκα γκολ (8-18) με τον Παπαδιονυσίου πριν συμπληρωθούν 25 λεπτά στο ματς. Η Ένωση έφτασε στο double score (11-22) με τον Τζηρά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΚ διατήρησε τον ίδιο ρυθμό φτάνοντας τη διαφορά στα 20 τέρματα (17-37) με τον Αραμπατζή φτάνοντας στην άνετη νίκη. Πλέον η ΑΕΚ στρέφει την προσοχή στο ματς με τη Eurofarm (16/11) για το EHF European League.