Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα του Δούκα με 39-26 και συνεχίζει την νίκη, με μόνη παραφωνία την ήττα στην πρεμιέρα από την ΑΕΚ.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι μεγάλη και φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο τους «Δαΐς». Η ομάδα του Πειραιά συνέχισε νικηφόρα την πορεία της στο πρωτάθλημα μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την ΑΕΚ.

Η ομάδα του Νέναντ Κλιάιτς μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 1-4 με τον Κόμπετιτς στο 7ο λεπτό. Ο Δούκας μείωσε στο γκολ με τον Καρακεχαγιά στο 13ο λεπτό αλλά από εκείνο το σημείο η ομάδα του Πειραιά πάτησε γκάζι και έφτασε στο 12-16 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός/όμιλος Ξυνή μπήκε φουριόζος στο δεύτερο ημίχρονο και προηγήθηκε με 14-23 με γκολ του Κανδήλα σε κενό τέρμα. Από εκείνο το σημείο το ματς έγινε τυπική διαδικασία με την ομάδα του Πειραιά να φτάνει σε μία πολύ άνετη νίκη.

Ο Ολυμπιακός/όμιλος Ξυνή με τη νίκη αυτή έφτασε τους 8 βαθμούς σε πέντε παιχνίδια (έχει κάνει το ρεπό του), ενώ ο Δούκας έμεινε στους 2 βαθμούς μετά από πέντε αγώνες.