Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με νίκη την νέα Handball Premier, καθώς επικράτησε δύσκολα του Φαίακα Κέρκυρας με 20-18.

Οι Κερκυραία έβαλαν δύσκολα στον ΠΑΟΚ αφού πήραν από νωρίς προβάδισμα στο σκορ με 2-1 και 6-3, ωστόσο με ένα σερί οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 7-7, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Φαίακα να έχει το προβάδισμα με 11-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΟΚ βρήκαν τις απαντήσεις, βελτίωσαν την εικόνα τους, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά και πήραν κεφάλι στο σκορ αρχικά με 15-14 και στη συνέχεια με 17-15.

Η διαφορά των δύο γκολ διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΟΚ να φεύγει νικητής από την έδρα του Φαίακα, κάνοντας πρεμιέρα με το δεξί στο πρωτάθλημα της Handball Premier.

Ημίχρονο: 11-10

Φαίακας Κέρκυρας – ΠΑΟΚ: 18-20