Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα του Άρη Νίκαιας με 37-21, για την ένατη αγωνιστική της Handball Premier.

Οι Πειραιώτες πήραν το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, φτάνοντας στο +10 πέντε λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (16-6) φτάνοντας σε μία άνετη νίκη. Η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη παραμένει δίχως ήττα στο πρωτάθλημα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 37-21

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-3, 9-5, 12-5, 16-6, 19-8 (Ημχ) 21-10, 23-10, 27-13, 30-16, 34-17, 37-21

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς 6, Κουτουλογένης 1, Καραμπουτρνιώτης 2, Παπαβασίλης 6, Buntic 2, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 6, Δομπρής 5, Αραπακόπουλος, Μοντόρο 2, Μιχαηλίδης 1, Ostroushko 4

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Σαμαράς 2, Ταουσάνης 2, Τζάνος, Μάργαρης 1, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Ζιβούλοβιτς 2, Μινάρδος, Γραμματικόπουλος 2, Τζουβάρας 4, Αποστολόπουλος, Βελαώρας, Τσαμούρης 2