Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό στο “Σπίτι του Χάντμπολ” για την 18η αγωνιστική της Handball Premier. Ο Δικέφαλος επικράτησε 21-20 και μείωσε την απόστασή του από την κορυφή, όπου παραμένουν οι ερυθρόλευκοι.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που πήρε το προβάδισμα, με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να μείνει κοντά, χωρίς να καταφέρνει να ισοφαρίσει. Το πρώτο μέρος της αναμέτρησης έκλεισε με τον Δικέφαλο να επικρατεί 10-7 των Πειραιωτών.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρος οι ερυθρόλευκοι με ένα σερί τριών γκολ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 10-10. Οι γηπεδούχοι όμως απάντησαν και μπόρεσαν να ξαναπάρουν κεφάλι, έστω και μικρό προβάδισμα.

Στο 53′ οι ερυθρόλευκοι μπόρεσαν να ισοφαρίσουν κάνοντας το 18-18. Το παιχνίδι ήταν οριακό έως το φινάλε, με τον Δικέφαλο να καταφέρνει να πάρει τη νίκη με 21-20.