Ο Απόλλων Σμύρνης και στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς επί του ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο με 6-18 και πήρε την πρόκριση στην ημιτελική φάση των play off του πρωταθλήματος.

Το πρώτο οκτάλεπτο έκλεισε με τον Απόλλωνα να αποκτά προβάδισμα με τρία γκολ (0-3), ενώ στη δεύτερη περίοδο οι ομάδες έκαναν βεβιασμένες κινήσεις, ήταν φλύαρες στην επίθεση, με τις άμυνες να είναι σφιχτές και τους τερματοφύλακες να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο.

Στην επανάληψη και το τρίτο οκτάλεπτο, το ματς άνοιξε, και η συχνότητα σκοραρίσματος αυξήθηκε με τους αθλητές του Απόλλωνα να δίνουν διπλάσια διαφορά στην ομάδα τους (6-13).

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι» έμειναν από δυνάμεις και ψυχολογία και έχασαν τον έλεγχο της αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν την διαφορά με τελικό σκορ του αγώνα το 6-18.

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 2-4, 4-6, 0-5.