Η Κηφισιά πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Volley League, αφού επιβλήθηκε με 3-0 σετ του ΟΦΗ στο Ηράκλειο για την τρίτη αγωνιστική.

Η ομάδα των βορείων προαστίων έφτασε στο πρώτο της τρίποντο. Αξίζει να σημειώσουμε βέβαια ότι τις δύο πρώτες αγωνιστικές αντιμετώπισε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν την απαιτούμενη σοβαρότητα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν σχετικά άνετη νίκη με εξαίρεση το δεύτερο σετ όπου κρίθηκε στην… παράταση.

Η ομάδα των βορείων προαστίων ήταν καλύτερη σε όλα τα σημεία του αγώνα. Η Κηφισιά κυριάρχησε στο κομμάτι του μπλοκ με 13 ενώ είχε και 50% στην επίθεση. Ο ΟΦΗ που ψάχνει να βρει τα πατήματά του δεν ήταν σε καλή μέρα με εξαίρεση τον Μαρκς που σημείωσε 19 πόντους.

Για την Κηφισιά πρώτος σκόρερ ήταν ο Ζουπάνης που σημείωσε 20 πόντους. Ακολούθησαν ο Κωτσάκης με 15 και ο Σπυριούνης με 11.

Τα σετ 0-3 (19-25, 25-27, 18-25)