Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εύκολα της Λαμίας με 3-0, κάνοντας το 4/4 στη Volley League Γυναικών.

Το τριφύλλι συνεχίζει χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα και έχει 12 βαθμούς, όσους και ο Άρης με τον οποίο ισοβαθμεί στην κορυφή. Για την ομάδα του Απόστολου Οικονόμου ακολουθεί το εκτός έδρας ματς με τον Πορφύρα.

Η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου βρήκε ρυθμό από την γραμμή του σερβίς, ο Έλληνας κόουτς έδωσε χρόνο σε όλες τις αθλήτριες και το τριφύλλι έφτασε σε μία άνετη νίκη. Η Λαμία από την άλλη έδειξε ανταγωνιστική μόνο στο δεύτερο σετ χωρίς να καταφέρει να πάρει κάτι από το ματς.

Η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 7-3 με μπλοκ της Κρος. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν με τη Νούσια αλλά με Χατζηευστρατιάδου και Χαντάβα ο Παναθηναϊκός έφτασε στο 17-9 με σπουδαία απόδοση. Μετά από χαμένη επίθεση της Ρόμπλες η διαφορά έφτασε σε διψήφια τιμή με την Στεπανένκο να τελειώνει το σετ με το σερβίς της.

Με δύο σερί πρώτους χρόνους της Χατζηευστρατιάδου ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 5-0 στο δεύτερο σετ. Η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου έφτασε στο 9-3 με την Γκρόθες με τη Λαμία να μειώνει με τη Νούσια.

Με μπλοκ της Ρόμπλες και άσο της ίδιας παίκτριας η ομάδα του Ηλία Αγγέλη έφτασε στο 15-11 με τη Χαντάβα να δίνει τέλος στο σερί των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχες διατήρησαν τη διαφορά τους και κατέκτησαν και το δεύτερο σετ.

Η Λαμία με επίθεση της Νούσια έφτασε στο 2-4 αλλά με τα καλά σερβίς της Στεπανένκο ο Παναθηναϊκός έχτισε σερί για το 7-4 με την Γκρόθες. Με άσο της Παπαφωτίου ο Παναθηναϊκός έφτασε στο 13-7 και το 18-10 με νέο άσο της Τσιτσιγιάννη. Με επίθεση της Κωνσταντίνου το τριφύλλι έφτασε στο 22-12 και κατέκτησε τη νίκη με ευκολία.

Τα σετ 3-0 (25-11, 25-20, 25-14)