Χωρίς δυσκολία, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 σετ της Λαμίας στην πρωτεύουσα της Φθιωτίας για την ένατη αγωνιστική της Volley League γυναικών και παρέμεινε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-0 στο Χαλκιοπούλειο τη Λαμία για την ένατη αγωνιστική της Volley League γυναικών και έμεινε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας, αφήνοντας στη δέκατη τους γηπεδούχους.

Στο τρίτο σετ, η Λαμία προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς, με τον ΠΑΟΚ να μετατρέπει το 9-7 σε 9-12, αλλά η γηπεδούχος ισοφάρισε 17-17 και 22-22. Η Λαμία με άσο έφτασε σε σετ μπολ, το οποίο έσβησε η Κογιάρ και ο ΠΑΟΚ έφτασε σε ματς μπολ με κακή συνεννόηση Λι, Πολυνοπούλου και κακή άμυνα της Λαμίας και στο 27-27 όπου η Λι έκανε το μπλοκ στην Ρόμπλες και η Μερτέκη με την κόντρα της έδωσε τη νίκη στον «Δικέφαλο».