Α’ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Από την Α’ φάση των ομίλων (25-30 Αυγούστου) οι δύο πρώτες ομάδες του κάθε γκρουπ προκρίνονται στις 16 καλύτερες, ενώ θα γίνουν στη συνέχεια και αγώνες κατάταξης για τις θέσεις 17-32. Συνολικά υπάρχουν οκτώ όμιλοι των τεσσάρων ομάδων.

GROUP A (Μανίλα – Φιλιππίνες)

1η αγωνιστική (25/8) 2η αγωνιστική (27/8) 3η αγωνιστική (29/8)
Ανγκόλα – Ιταλία 67-81 11:00 Ιταλία – Δομινικανή Δημ. 11:00 Ανγκόλα – Δομινικανή Δημ.
Δομινικανή Δημ. – Φιλιππίνες 87-81 15:00 Φιλιππίνες – Ανγκόλα 15:00 Φιλιππίνες – Ιταλία

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Ιταλία 1-0 (+14)
2. Δομ. Δημοκρατία 1-0 (+6)
3. Φιλιππίνες 0-1 (-6)
4. Φιλιππίνες 0-1 (-14)

GROUP B (Μανίλα – Φιλιππίνες)

1η αγωνιστική (26/8) 2η αγωνιστική (28/8) 3η αγωνιστική (30/8)
Νότιο Σουδάν – Πουέρτο Ρίκο 96-101 11:00 Κίνα – Νότιο Σουδάν 11:00 Νότιο Σουδάν – Σερβία
Σερβία – Κίνα 105-63 15:00 Πουέρτο Ρίκο – Σερβία 15:00 Κίνα – Πουέρτο Ρίκο

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Σερβία 1-0 (+42)
2. Πουέρτο Ρίκο 1-0 (+5)
3. Νότιο Σουδάν 0-1 (-5)
4. Κίνα 0-1 (-42)

GROUP  C  (Μανίλα – Φιλιππίνες)

1η αγωνιστική (26/8) 2η αγωνιστική (28/8) 3η αγωνιστική (30/8)
Ιορδανία – Ελλάδα 71-92 11:45 Νέα Ζηλανδία – Ιορδανία 11:40 ΗΠΑ – Ιορδανία
ΗΠΑ – Νέα Ζηλανδία 99-72 15:40 Ελλάδα – ΗΠΑ 15:40 Ελλάδα – Ν. Ζηλανδία

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. ΗΠΑ 1-0 (+27)
2. Ελλάδα 1-0 (+21)
3. Ιορδανία 0-1 (-21)
4. Νέα Ζηλανδία 0-1 (-27)

GROUP  (Μανίλα – Φιλιππίνες)

1η αγωνιστική (25/8) 2η αγωνιστική (27/8) 3η αγωνιστική (29/8)
Μεξικό – Μαυροβούνιο 71-91 11:45 Μαυροβούνιο – Αίγυπτος 11:45 Αίγυπτος – Μεξικό
Αίγυπτος – Λιθουανία 67-93 15:30 Λιθουανία – Μεξικό 15:30 Μαυροβούνιο – Λιθουανία

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Λιθουανία 1-0 (+26)
2. Μαυροβούνιο 1-0 (+20)
3. Μεξικό 0-1 (-20)
4. Αίγυπτος 0-1 (-26)

GROUP  E (Οκινάουα – Ιαπωνία)

1η αγωνιστική (25/8) 2η αγωνιστική (27/8) 3η αγωνιστική (29/8)
Φινλανδία – Αυστραλία 72-98 11:30 Αυστραλία – Γερμανία 10:30 Γερμανία – Φινλανδία
Γερμανία – Ιαπωνία 81-63 15:10 Ιαπωνία – Φινλανδία 14:10 Αυστραλία – Ιαπωνία

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Αυστραλία 1-0 (+26)
2. Γερμανία 1-0 (+18)
3. Ιαπωνία 0-1 (-18)
4. Φινλανδία 0-1 (-26)

GROUP  F (Οκινάουα – Ιαπωνία)

1η αγωνιστική (26/8) 2η αγωνιστική (28/8) 3η αγωνιστική (30/8)
Πράσινο Ακρωτήρι – Γεωργία 60-85 11:00 Βενεζουέλα – Πράσινο Ακρωτήρι 11:00 Γεωργία – Βενεζουέλα
Σλοβενία – Βενεζουέλα 100-85 14:30 Γεωργία – Σλοβενία 14:30 Σλοβενία – Πράσινο Ακρωτήρι

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Γεωργία 1-0 (+25)
2. Σλοβενία 1-0 (+15)
3. Βενεζουέλα 0-1 (-15)
4. Πράσινο Ακρωτήρι 0-1 (-25)
GROUP  G (Τζακάρτα – Ινδονησία)

1η αγωνιστική (26/8) 2η αγωνιστική (28/8) 3η αγωνιστική (30/8)
Ιράν – Βραζιλία 59-100 12:45 Ακτή Ελεφαντοστού – Ιράν 12:45 Ακτή Ελεφαντοστού – Βραζιλία
Ισπανία – Ακτή Ελεφαντοστού 94-64 16:30 Βραζιλία – Ισπανία 16:30 Ιράν – Ισπανία

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Βραζιλία 1-0 (+41)
2. Ισπανία 1-0 (+30)
3. Ακτή Ελεφαντοστού 0-1 (-30)
4. Ιράν 0-1 (-41)

GROUP  H (Τζακάρτα – Ινδονησία)

1η αγωνιστική (25/8) 2η αγωνιστική (27/8) 3η αγωνιστική (29/8)
Λετονία – Λίβανος 109-70 12:45 Λίβανος – Καναδάς 12:45 Λίβανος – Γαλλία
Καναδάς – Γαλλία 95-65 16:30 Γαλλία – Λετονία 16:30 Καναδάς – Λετονία

Κατάταξη / Ν-Η (διαφορά)

1. Λετονία 1-0 (+39)
2. Καναδάς 1-0 (+30)
3. Γαλλία 0-1 (-30)
4. Λίβανος 0-1 (-39)

Β’ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Στη Β’ φάση των ομίλων (31 Αυγούστου – 3 Σεπτεμβρίου) σχηματίζονται τέσσερα νέα Group, όπου οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου μεταφέρουν τα αποτελέσματά τους από την Α’ φάση. Κάθε ομάδα παίζει  δύο αγώνες απέναντι στις ομάδες που δεν έχει αντιμετωπίσει, με το πλήρες πρόγραμμα να ανακοινώνεται μετά το τέλος της Α’ φάσης των ομίλων.

Στο Group I (Μανίλα) μπαίνουν οι ομάδες των Group Α-Β, στο Group J (Μανίλα) αντίστοιχα οι ομάδες από τα Group C-D, στο Group K (Οκινάουα) οι ομάδες  από τα E-F και στο Group L (Τζακάρτα) από τα G-H. Παρομοίως θα σχηματιστούν τέσσερα Group (M,N,O,P) από τις υπόλοιπες 16 αποκλεισμένες ομάδες και για τις θέσεις 17-32.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Η τελική φάση (5-10 Σεπτεμβρίου) περιλαμβάνει αγώνες νοκ-άουτ μέχρι τον μεγάλο τελικό, με όλα τα παιχνίδια να φιλοξενούνται στη Μανίλα των Φιλιππίνων και το Mall of Asia Arena (MoA Arena).

Στα προημιτελικά (5-6 Σεπτεμβρίου) θα συγκρουστούν χιαστί οι δύο πρώτες ομάδες των Group I-J και αντίστοιχα των Group K-L, με τα τζάμπολ να έχουν προγραμματιστεί σε αυτές τις δύο ημέρες στις 11:45 και 15:30 (ώρες Ελλάδας).

Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν στις 8 Σεπτεμβρίου στις 11:45 και 15:40 και ο μεγάλος τελικός την Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου στις 15.40, ενώ ο μικρός τελικός την ίδια μέρα στις 11:30.

Ενδιάμεσα σε αυτές τις ημερομηνίες και συγκεκριμένα στις 7 και 9 Σεπτεμβρίου θα γίνουν οι αγώνες κατάταξης για τις θέσεις 5-8.