Ο Φώτης Κατσικάρης ήταν έξω φρενών με τη διαιτησία μετά την ήττα της Μάλαγα από την Μπαρτσελόνα στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Η Μπαρτσελόνα χρειάστηκε την παράταση για να προκριθεί με 103-93 επί της Μάλαγα, αλλά οι Ανδαλουσιανοί φωνάζουν για τη διαιτησία. Στην τελευταία τους επίθεση στην κανονική διάρκεια ο Τιμ Αμπρομάιτις ισοφαρίζει, αλλά είναι σαφές πως ο Μπράντον Ντέιβις έχει κάνει φάουλ τραβώντας τη φανέλα του αντιπάλου του. Ο Φώτης Κατσικάρης ήταν έξαλλος με τη διαιτησία.

«Είχαμε το τελευταίο σουτ, όπου έγινε φάουλ. Το βλέπετε και εσείς στην τηλεόραση. Ο Ντέβις του αρπάζει την φανέλα. Σίγουρα εκεί κρίθηκε το ματς. Θεωρώ πως οι διαιτητές μας χρωστάνε μία βολή και θα απέμεναν 0,4’’ στην Μπαρτσελόνα», δήλωσε ο Νικαιώτης τεχνικός που αποβλήθηκε λίγο πριν το τέλος της παράτασης με δεύτερη τεχνική ποινή για διαμαρτυρία.