Στο κλειστό του Πλάτωνα διεξήχθη φιλικό παιχνίδι μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του Παναθηναϊκού, με τους πράσινους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 72-62. Η αναμέτρηση ήταν ανταγωνιστική (οι πρωταθλητές της ΕΣΚΑ προηγήθηκαν μέχρι και με 18 πόντους, με τον Πλάτωνα να μειώνει στους δύο λίγα λεπτά πριν τη λήξη), αφού ο Γιάννης Σιούτης έκανε αρκετές αλλαγές και χαρακτηριστικά αναφέρουμε πως ο Έλληνας κόουτς, χρησιμοποίησε από το 25′ και μετά παιδιά γεννημένα το 2007.

Για τον ΠΑΟ δεν αγωνίστηκε καθόλου ο Νεοκλής Αβδάλλας, ενώ διψήφιο αριθμό πόντων σημείωσαν οι Κουστένης, Ζερβός (έπαιξε ένα ημίχρονο, ελέω τραυματισμού), Αθανασόπουλος και Αδαμόπουλος, ενώ θετικός ήταν και ο Ριμαγμός. Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους, δεν είχαν στη διάθεση τους τον Παπαζώτο, όμως παρουσίασαν καλή εικόνα και δείχνουν πως δουλεύουν σωστά, κάτω από τις οδηγίες του Χρήστου Σγουρίτσα.