Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοσή της, όμως την έκανε τη δουλειά. Το δύο στα δύο είναι γεγονός, αφού η “αρκούδα” με τον Βόιτμαν (11π., 10ριμπ.) πρωτομάστορα, πήρε το ροζ φύλο αγώνα με 79-68. Ο Ιτούδης δεν είναι απόλυτα ευχαριστημένος, όμως η νίκη μετράει αυτή την περίοδο. Για τους Γερμανούς να σημειώσουμε πως ξεχώρισε ο Γκργκ Μονρό με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Εξαιρετικό ήταν το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας είχε δώσει τρελό ρυθμό στο παιχνίδι, όμως αυτό δεν χάλασε ιδιαίτερα τους Γερμανούς. Ο Ιτούδης απόντος του Κουφού, βλέπει τον Μπολομπόι να κάνει καλές εμφανίσεις, ενώ και ο Βόιτμαν ήταν εξαιρετικός, ιδιαίτερα στην πρώτη περίοδο.

Οι Γερμανοί είδαν τον Μονρό να βάζει μέσα στα καλάθια τους αντιπάλους του, όμως αμυντικά αντιμετώπισε πολλά προβλήματα. Ο Ράντονιτς πήρε πολλές βοήθειες από τον Μπαρτέλ, που σημείωσε δέκα πόντους κι ήταν ο ex factor για τους Βαυαρούς. Το 47-40 αφήνει τα πάντα ανοιχτά, αν και ο ρυθμός της αναμέτρησης βολεύει την “αρκούδα”.

Το παιχνίδι πήγαινε ακριβώς στον ίδιο ρυθμό. Η ΤΣΣΚΑ είχε ένα προβάδισμα της τάξεως των 8-10 πόντων, όμως οι Γερμανοί δεν την άφηναν να ξεφύγει με πολύ μεγάλη διαφορά. Τα ποσοστά των δύο ομάδων είχαν πέσει αισθητά και το επιμέρους 13-10, μάλλον άρεσε περισσότερο στην Μπάγερν.

Η τελευταία περίοδος νομίζουμε πως ήταν η πλέον χαλαρή. Η ΤΣΣΚΑ μ’ένα γρήγορο σερί 6-0, καθάρισε ουσιαστικά τη νίκη, αφού από εκεί και πέραη Μπάγερν δεν έδειχνε τάσεις ανατροπής. Οι Μονρό και Ζντέντοβιτς προσπάθησαν να σώσουν ότι μπορούσαν, όμως το τελικό 79-68 ήταν δίκαιο με βάση την απόδοση των δύο ομάδων.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 47-40, 60-50, 79-68