Η Αρμάνι Μιλάνο δεν αντιμετώπισε δυσκολίες κόντρα στην Άλμπα και επικράτησε με 75-55, με το παιχνίδι να κρίνεται από το πρώτο ημίχρονο, σε εξ αναβολής αγώνα για την 6η αγωνιστική.

Οι Ιταλοί «τελείωσαν» τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν με 20 πόντους διαφορά (42-22). Η Αρμάνι μπήκε καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 19-13. Όμως εκεί που κυριάρχησε απόλυτα στο παρκέ ήταν στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Άλμπα να μετατρέπεται σε απλό… θεατή.

Η Αρμάνι με ένα 13-4 έστειλε την διαφορά στους 15 πόντους (32-17), η Άλμπα δεν αντέδρασε ποτέ και οι γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +20 (42-22). Με την έναρξη της τρίτης περιόδου η Αρμάνι προηγήθηκε ακόμα και με 25 πόντους (49-24) στο 22ο λεπτό, ρίχνοντας στην συνέχεια… ταχύτητα, για το τελικό 75-55.

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 42-22, 64-41, 75-55.