Τζέιμς και Χάινς κατάφεραν με μια βολή έκαστος να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση (80-80), αλλά εκεί ανέλαβε ο Ντάνιελ Χάκετ, ο οποίος με μεγάλα τρίποντα, έδωσε τη νίκη στη ΤΣΣΚΑ, με 87-91.

Σε ένα εκπληκτικό βράδυ του Μιλουτίνοφ (17π., 19ρ.) ο οποίος έκανε ρεκόρ στην ιστορία της Euroleague με 16 επιθετικά ριμπάουντ, η ΤΣΣΚΑ έφτασε τις 12 σερί νίκες αφού επικράτησε στην παράταση της Αρμάνι με 87-91!

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν ποια από τις δύο να ελέγξει το ρυθμό, αλλά καμία δεν το κατάφερε και έτσι η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με απόλυτη ισορροπία και στον πίνακα του σκορ (17-17).

Στην δεύτερη περίοδο Χάκετ και Μιλουτίνοφ δραστηριοποιήθηκαν περισσότερο κάτι που βοήθησε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να προηγηθεί με 25-31 (16′) και ακολούθησε ο Τζέιμς ο οποίος την διατήρησε μπροστά με ανάλογη διαφορά (33-39).

Η Αρμάνι στο τρίτο δεκάλεπτο φρόντισε με τρία διαδοχικά σουτ πίσω από τα 6.75 (ΛεΝτέι, Σιλντς, Πάντερ) να ισοφαρίσει στους 48 πόντους (25′). Τζέιμς και Μιλουτίνοφ όμως δεν την άφησαν και να προσπεράσει κρατώντας την ΤΣΣΚΑ μπροστά στο σκορ (55-59, 30′).

Το παιχνίδι θα κρινόταν στις λεπτομέρειες κάτι το οποίο φαινόταν στο παρκέ και αποτυπωνόταν στο σκορ (65-66, 35′). Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι δύο ομάδες άλλαζαν ηνία στο σκορ σκοράροντας κυρίως από τη γραμμή των βολών και οι δύο. Ο Τζέιμς αρχικά με καλάθι και εν συνεχεία με ασίστ στον Μιλουτίνοφ μετέτρεψε το σκορ σε 75-78 (39′). ΛεΝτέι και Μιλουτίνοφ από τη γραμμή των βολών έκαναν το 77-79, όμως ο Ντιλέινι ισοφάρισε. Ο Ντιλέινι όμως έκανε φάουλ στον Τζέιμς 2 δευτερόλεπτα να μένουν και ο Αμερικανός γκαρντ της ΤΣΣΚΑ ευστόχησε στην πρώτη, αλλά αστόχησε με πολύ κακό τρόπο και φυσικά εσκεμμένα που έδωσε ευκαιρία στους γηπεδούχους. Ο Χάινς κέρδισε βολές και με 1/2 έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο επιπλέον πεντάλεπτο τα δύο τρίποντα του Χάκετ έκαναν το 84-90 (44′) και τερμάτισαν τις ελπίδες των Ιταλών.