Στην ζημιά που έκανε ο Ουέιντ Μπόλντγουιν στην Εφές στάθηκε ο Εργκίν Αταμάν μετά την αναμέτρηση και την ήττα από την Μπασκόνια.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της τουρκικής ομάδας:

«Μέχρι τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Ήταν στον έλεγχό μας, αλλά μετά από αυτό, ο Μπόλντγουιν άρχισε να επιτίθεται στο πιν εκ ρολ και σε εκείνη την περίοδο βρήκε σκορ και δημιούργησε στο πικ εν ρολ ασίστ για τους σουτέρ. Υπήρχαν επιπλέον σουτέρ, ο Ράιεστε σημείωσε 3 σουτ τριών πόντων με 100% ευστοχία. Σπουδαίο παιχνίδι για τον Μπόλντγουιν, συγχαρητήρια, 20 πόντοι και 11 ασίστ.

Και μετά χάσαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Κάθε φορά που χάναμε ένα σουτ στην επίθεση, σε 5-10 δευτερόλεπτα έβρισκαν γρήγορους πόντους στα σουτ τριών πόντων και “έσπασαν” το παιχνίδι. Έκαναν σπουδαίο παιχνίδι, συγχαρητήρια στην Μπασκόνια για την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο. Νομίζω ότι με τον Φοντέκιο έπαιξαν καλή άμυνα και απέναντι στον Μίσιτς.

Στο πρώτο ημίχρονο σε αιφνιδιασμό και πικ εν ρολ ο Λάρκιν βρήκε σκορ, αλλά μετά δεν βρήκαμε τρίτο σκόρερ. Ο Μπομπουά έχασε σουτ, ο Μπράιαντ έπαιξε 18 λεπτά και είχε μηδέν πόντους, οπότε δεν βρήκαμε τρίτο σκόρερ και για εμάς ήταν κενό. Επίσης, είχαμε τον Πλάις, τον βασικό μας σέντερ, με δύο επιθετικά φάουλ στα σκριν και βγήκε λόγω φάουλ, οπότε δεν δημιουργήσαμε την κανονική μας επίθεση».